Yağ Bezesi (Lipom) Tedavisi

Yağ Bezesi (Lipom) tedavisi bir kütle içerisinde birikmiş yağ birikintilerini temizlemek üzere yapılan operasyondur. Yağ bezeleri vücudumuzda çeşitli nedenlerden dolayı çoğalabilir. Farklı boyut ve bölgelerde meydana gelen yağ bezeleri iyi huylu tümörlerdir. Sinir uçlarına yakın olan bölgeler dışındaki yağ bezeleri genellikle ağrıya neden olmaz. Fakat bazıları 1kg’a kadar büyüyebilir. Bu durumda estetik kaygılar meydana gelir ve yağ bezesi aldırma operasyonu şart olur. Diğer bir adı “lipom” olan bu vakada doğru yöntemi uygulamak çok önemlidir. Birazdan özelliklerine de yer vereceğimiz lipomlar ile bireysel mücadeleye girişmek başarısız ve tehlikeli bir sona neden olur.

Yağ bezesi sıkmak ya da patlatmak ise bu girişimlerin maalesef başında yer alıyor. Uygulayanların da yakından bildiği gibi yağ bezeleri sıkarak yok edilmez. Bölgenin tahriş olmasına ve kızarmasına neden olan bu işlemden uzak durmalı ve geleneksel tüm metotları terk ederek modern tıbba başvurmalısınız. Sağlık sektöründe 23 yıllık varlığı ile hastalarına güvenilir bir hizmet sunan Fastmed kliniğimizdeki Genel Cerrahlar ile bu sorundan birkaç dakika içinde kurtulabilirsiniz. Detaylı bilgi ve randevu için lütfen bizimle irtibata geçin.

Ameliyatsız Yağ Bezesi Tedavisi

Yağ bezeleri eğer küçük bir boyutta çıktıysa genellikle sivilceler ile karıştırılır. Elle temas ettiğinizde sağa ve sola kayan lipomların üzerine bastırdığınızda çökmediği görmeniz yağ bezelerinin dışarıdan müdahale ile içinin boşaltılmayacağının ispatıdır. Büyük boyutlara kadar ulaşarak hastaları ve yakınlarını korkutan yağ bezelerinin sizlere bir zarar yoktur. Fakat istisnasız hiç kimse vücudunda sonradan meydana gelen bir kütle ile yaşamak istemez. Bu durumun bilincinde olan kliniğimiz yağ bezeleri ile mücadele etmek üzere modern yöntemlere başvurdu. Binlerce hasta üzerinde başarılı sonuçlar almamızı sağlayan ameliyatsız yağ bezesi tedavisi;

  • Bölgesel uyuşma etkisi gösteren lokal anestezi ile yapılır. Hasta kendinde olduğu için operasyona bizzat eşlik eder.
  • İçi yağ dolu kütlenin kenarından küçük bir kesi açılarak içi tamamen boşaltılır.
  • Boşaltma işlemi gerçekleştikten sonra kütlenin alanı iyi bir şekilde sterilize edilir ve operasyon tamamlanır.
  • Hasta operasyondan sonra sosyal yaşamına hemen dönebilir. Gözetim altında tutulmasını gerektiren bir durum olmadığı için klinikte kalmasına gerek yoktur.

Aklınızda yağ bezesi aldırma ile oluşan tüm korku senaryolarını geride bırakan bu kısa süreli operasyon ile siz de rahatsızlık duyduğunuz yağ bezelerinden kurtulabilirsiniz.

Yağ Bezesi Aldırma Fiyatları

Yağ bezesi aldırma fiyatları lipomun büyüklüğüne bulunduğu bölgeye göre değişkenlik gösterir. Bunun için net bir fiyat verebilmek adına sizi muayene etmemiz şarttır. Fakat zamanı sınırlı olan hastalarımıza yardımcı olmak adına WhatsApp üzerinden gönderdikleri lipom resimleri ile fiyat bilgisi verebiliyoruz.

İstanbul Nişantaşı (Şişli)

Adres: Halaskargazi Mahallesi, Rumeli Caddesi No:71/7 Şişli/İstanbul
Tel1: 0553 665 64 02
Tel2: 0232 421 11 11

İstanbul Bakırköy Medicine Arts

Adres Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. 25/1 BAKIRKÖY – İSTANBUL
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp:0533 031 22 99

Soru ve Cevaplar

  1. Yağ bezesi tedavisiyle ilgileniyorum ancak benim yağ bezelerim göz pinarimin altında ve küçük beyaz noktalar halinde buna da müdahale edebiliyor musunuz ve fiyatlar nasıl?

Sormak İstediğiniz Sorunuz Varmıydı ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.