Varis Bitkisel Tedavisi Mümkün Mü?

Varis bitkisel tedavisi mümkün mü? Sorusu ile sürekli karşılaşıyoruz. Varis bilindiği üzere Kalp Damar Cerrahisi’nin alanına giren bir vakadır. Damarsal bir hastalık olduğu için varis tedavisi için önerilen tüm bitkisel karışımlar anlamsız bir hal almaktadır. Geleneksel metotlara başvurarak denenen bu yöntemler sonuç vermemekle beraber ekonomik kayıplara da neden olur. Ameliyatsız varis tedavisi vaadi ile insanlara sunulan bu yöntemlerin yerine çare tıbbın size sunduğu imkanlarda aranmalıdır. Varis bitkisel tedavisi bizlerin asla önermediği bir yoldur. Bu noktada muayenehanemizde ameliyatsız metotlara başvurulmakta ve doktorlarımız hasta kabullerini sürdürmektedir.

Varis Tedavisinde Gelinen Son Nokta Nedir?

Varis tedavisinde uzun yıllardan bu yana özel klinik ya da hastanelerde kullanılan modern yöntemler bulunmaktadır. İnsanların tedavi sürecinden uzak durmalarının başlıca sebebi ameliyat gibi sancılı bir sürece girmek istememelerinden kaynaklanmaktadır. Narkoz alarak ameliyat masasına yatmak daha sonrasında kendilerini bekleyen uzun bir istirahat süreci bu korkularında haksız olmadıklarını göstermektedir. Fakat varis tedavisinde gelinen son nokta ile ameliyatın sancılı süreçleri tamamen ortadan kalkmıştır. Varisin evresine göre başvurulan 3 temel yöntem sayesinde hastalar iş gücü kaybı yaşamadan gündelik yaşamlarına geri dönebilmektedir. Bu yöntemler ile uygulanan tedaviler;

  • Lazerle varis tedavisi
  • Radyo frekans ile varis tedavisi
  • Köpükle varis tedavisi

Olarak adlandırılmaktadır. Yine vakanın evresine göre belirlenen varis tedavi ücretleri hastaların ödeyebileceği cüzi meblağlardan oluşmaktadır. Seans sayısı ve tedavi süreci ile ilgili tüm detaylara ulaşmak için tarafımıza muayene olmaya gelebilirsiniz.

Siz Sorun Doktorumuz Yanıtlasın

Kurumumuza ait olan sitemizde yer alan Canlı Destek Hattı ile doktorlarımız online olarak hastalarına hizmet sunmaktadır. Kalp Damar Cerrahisi ve Genel Cerrahi alanına dair tüm vakalarla ilgili aklınıza takılan sorulara bu yollar ulaşabilirsiniz.

İstanbul Climed Nişantaşı (Şişli)

Adres: Halaskargazi Mahallesi, Rumeli Caddesi No:71/7 Şişli/İstanbul
Tel1: 0553 665 64 02
Tel2: 0232 421 11 11

İstanbul Bakırköy Medicine Arts

Adres Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. 25/1 BAKIRKÖY – İSTANBUL
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp:0533 031 22 99

Sormak İstediğiniz Sorunuz Varmıydı ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.