Varis Bir Sağlık Sorunu Mudur?

Hem erkeklerde hem kadınlarda varisin görülme oranı ,her geçen gün artış göstermektedir. Birçok kişi varisin, sadece kadınlarda görüldüğünü düşünmektedir. Fakat kadınlarda olduğu kadar, erkeklerde de varis sorunu yaşanmaktadır. Varis sorunu yaşayan birçok kişi, varis bir sağlık sorunu mudur? Sorusunu sormaktadır. Varis problemini yaşayan birçok kişi, ilk etapta bu sorunun bir kozmetik problem olduğunu düşünmektedir. Fakat aslına baktığımız zaman varis; sadece kozmetik bir sorun değil, aynı zamanda bir sağlık sorunudur. Bu yüzden, mutlaka doğru bir şekilde tedavisinin yapılması gerekilmektedir. Varis tedavisi tam ve doğru bir şekilde yapılmadıkça, ilerleyebilir ve sizi daha fazla rahatsız edecek seviyeye gelebilir.

Varis Tedavisi Nasıl Yapılır?

Varis, görünüm ve sağlık açısından insanlarda sorun oluşturduğu için tedavisinin yapılması çok önemlidir. Bu noktada; birçok kişi varis tedavisinin nasıl yapıldığını merak etmektedir. Varis tedavisinde, ilk dönemlerde genellikle ameliyatlı tedavi yöntemi kullanılıyordu. Fakat son yıllarda bu durum, değişiklik gösterdi. Sağlık teknolojisinde görülen ilerlemeler; varis tedavisi noktasında tercih edilen tedavi yöntemlerinde de, değişiklik göstermesine zemin oluşturmuştur. Varis tedavisinde, artık ameliyatsız tedavi yöntemlerinin de kullanılmaya başladığını görüyoruz.

Klinik olarak; müşterilerimize her zaman son teknolojiyi kullandığımız tedavi yöntemleri ile hizmet vermeye özen gösteriyoruz. Hastalarımıza; ameliyatsız tedavi yöntemlerini sunduğumuz için, hastalarımız tedavi olduktan sonra gündelik hayatlarına kesintisiz bir şekilde devam etmektedir. Varis tedavisi olmak isteyen kişilerin; ilk olarak kliniğimizde ücretsiz şekilde muayene olması gerekmektedir. Sonrasında, sorununuzun derecesine göre tedavi yöntemi belirleniyor. Kullandığımız tedavi yöntemleri arasında; lazer, köpük, radyofrekans ve skleroterapi ile tedavi yöntemleri yer almaktadır. Bu tedavi yöntemlerini kullanılarak; yapılacak olan her işlem 5 ile 10 dakika arasında sürmektedir.

Ameliyatsız tedavi bünyesinde, yeni dizi olan birçok uygulamayı barındırmaktadır. Bu tedavi yöntemiyle, önceden sıklıkla tercih edilen ameliyat gibi işlemlere ihtiyaç duyulmaz.

Ameliyatsız tedavinin avantajları

  • Ameliyatlı tedavi de genellikle, hastalar iz kalma sorunundan korkmaktadır. Ameliyatsız tedavi yöntemi ise, iz kalma ihtimalini tamamen ortadan kaldırmaktadır. Ameliyatta iz oluşma ihtimali, her zaman vardır.
  • Ameliyat olan hastaların, belli bir süre istirahat ederek günlük yaşamlarından uzaklaşması gerekecektir. Fakat ameliyatsız tedavi sayesinde hastalar aynı gün içerisinde gündelik yaşamlarına devam edebiliyorlar.
  • Ameliyatsız tedavi yönteminde sadece, hijyenik bir klinik ortamı yeterli olmaktadır. Kliniğimiz, her zaman hijyene önem vermektedir.
  • Ameliyatlı tedavi edileceği sırada insanlara anestezi uygulanmaktadır. Anestezi işlemi ameliyat riskinin artmasına sebep olabilmektedir.
  • Ameliyatsız yöntemde ise, anestezi gibi işlemlere gerek görülmemektedir.
  • Ameliyatsız yöntemde; belirli bir yaş grubunun belirlenmesine gerek yoktur. Fakat ameliyatlı yöntemde bir yaş grubunun belirlenmesi gerekir.

Sormak İstediğiniz Sorunuz Varmıydı ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.