Varis Belirtileri Nelerdir?

Varis belirtileri nelerdir? Sorusuna vereceğimiz yanıtların bilgilere erişen kişilerin vaka ile ilgili bilinçlenmesinde fayda sağlayacağını düşündüğümüz için önemsiyoruz. Varis denilince istinasız herkesin aklına varis çorabı gelmektedir. Annelerimizin kullandığı bu çoraplar tek başına varis tedavisi için kesinlikle yeterli değildir. İnsanların ameliyatsız bir şekilde varisten kurtulma isteğine karşılık gelen sadece varis çorapları ya da geleneksel metotlar değildir. Günümüzde ameliyatsız varis tedavisi sağlayan metotlar kullanılmaktadır. Bu metotlara yazımızın devamında yer vereceğiz. Öncelikli olarak varis belirtileri üzerinde konuşmak istiyoruz.

  • Varis belirtileri arasında yer alan bacaklarda kaşıntı ilk evrelerde karşılaşılan fakat çoğu kişinin tahmin edemediği bir belirtidir.
  • Bacaklarda şişlik, ağrı ve sızı varisin en önemli belirtileri arasında yerini alır.
  • Bacaklarda belirgin hale gelen mavimsi damarlar vakanın fiziksel sancılara estetik kaygıların da dahil olduğunun göstergesidir.

Sıralanan belirtilerin aksine tedaviye başlanılmaması sonucunda varis ülseri dediğimiz durumla karşılaşılır ki bu ayak bileklerinde iltihaplı yaraların görülmesi demektir. Bu nedenle varis belirtileri kesinlikle ciddiye alınmalı ve tedavisi ihmal edilmemelidir.

Varis Çorabı Ne İşe Yarar?

Varis çorabı ile hayatınızın bir döneminde mutlaka karşılaşmış ya da adını duymuşsunuzdur. Doktorun muayenesi sonrasında uygun gördüğü varis çoraplarının bacaklarda görülen şişkinliği azalttığı görülmüştür. Bunun yanı sıra vakanın ileri seviyeye ulaşmasında önleyici rol üstlenen varis çorabının hali hazırda bulunan vakayı iyileştirmek gibi bir etkisi yoktur. Varis çorabı kullanmak için doktor muayenesi şarttır. Çorabın seviyesi, kullanım süresi ve basıncına hekiminiz karar verecektir.

Ameliyatsız Varis Tedavisi Artık Mümkün!

Ameliyatsız varis tedavisi denildiğinde aklına geleneksel metotları getirmenizi istemiyoruz. Çünkü ameliyatsız varis tedavisi artık özel hastane ve kliniklerde farklı metotlar kullanılarak yapılmaktadır. Lazer, radyo frekans ve skleroterapi tekniklerine vakayı muayene ettikten sonra karar veren doktorlarımız bir telefon kadar yakınınızdadır.

İstanbul Climed Nişantaşı (Şişli)

Adres: Halaskargazi Mahallesi, Rumeli Caddesi No:71/7 Şişli/İstanbul
Tel1: 0553 665 64 02
Tel2: 0232 421 11 11

İstanbul Bakırköy Medicine Arts

Adres Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. 25/1 BAKIRKÖY – İSTANBUL
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp:0533 031 22 99

Sormak İstediğiniz Sorunuz Varmıydı ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.