Varis Başlangıcı

Varis başlangıcı ile vücudunuz bazı şeylerin yolunda gitmediğine dair sinyaller verir. Varis belirtileri olarak adlandırılan bu süreç önlem alınmadığında zorlaşabilir ve yaşam kalitenizi düşürebilir. Tüm hastalıkları aslında iki boyut ile ele almamız gerekir. Fiziksel ve psikolojik yönleriyle.. Varis başlangıcı sırasında görülen farklılıklar sizi rahatsız etmeyebilir. Fakat varis evreleri olan ve her aşama ile birlikte kendini iyiden iyiye hissettiren bir hastalıktır. İlk başlarda ayaklarda yanma hissi veya ağrı gibi tepkimelere neden olurken damarların belirgin hale gelmesiyle beraber estetik kaygılar da başlamış olur. Özellikle kadınların korkulu rüyası haline gelen varis tedavisi başlangıç evresinde gerçekleştirildiğinde daha hızlı ve etkili bir sonuç alınacaktır.

Varis Kimlerde Görülür?

Varis hastalığı toplumumuzda kadınlara indirgense de cinsiyet gözetmeden tüm herkesi tehdit etmektedir. Genellikle sürekli ayakta duran ya da tam aksine hareketsiz bir yaşam süren hastaların risk grubu içinde olduğu varis tehlikesine karşı bazı noktalara dikkat etmenizde fayda görüyoruz. Kadınlarda 40 erkeklerde ise 50 yaş civarında sıklıkla karşılaşılan varis; obez, hamile ve sürekli ayakta çalışan kişiler için bir tehdittir.

Varis Tedavisinde Başvurulan Yöntemler

Varis tedavisinde kaydedilen gelişmeler ameliyatsız metotlar ile bu vakadan kurtulmanın müjdecisi oldu. Ameliyatsız varis tedavisi için kullanılan metotlardan kısaca söz etmek istiyoruz.

Lazerle Varis Tedavisi

Lazerle varis tedavisi genellikle kılcal damarlı varislerde uygun gördüğümüz bir yöntemdir. Lazer ışınlarının damarlar üzerinde tahrip edici etkisinden faydalandığımız bu yöntemin seans ve uygulamasına doktor muayenesi esnasında karar verilir.

Radyo Frekansla Varis Tedavisi

Radyo frekansla varis tedavisi kılcal damar ve diğer varis formlarının tümünde kullanılabilmektedir. Radyo frekansı diğer metotlardan ayıran en temel özellik budur. Radyo dalgalarının etkin olduğu bu yöntemin seansına lazerde olduğu gibi doktorunuz karar verecektir.

Köpükle Varis Tedavisi

Skleroterapi dediğimiz köpükle varis tedavisi, varis tedavisinde gelinen en son noktadır. İleri seviyeye ulaşmış varis formlarında etkili olan köpük tedavisinde etkin olan sklerozan maddesi damarlara enjekte edilerek uygulanır. Seansların düzenli periyotlarda yapılması halinde varisli damarlar tamamen kaybolur.

İstanbul Nişantaşı (Şişli)

Adres: Halaskargazi Mahallesi, Rumeli Caddesi No:71/7 Şişli/İstanbul
Tel1: 0553 665 64 02
Tel2: 0232 421 11 11

İstanbul Bakırköy Medicine Arts

Adres Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. 25/1 BAKIRKÖY – İSTANBUL
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp:0533 031 22 99

Sormak İstediğiniz Sorunuz Varmıydı ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.