Varis Ameliyatı İle Ameliyatsız Varis Tedavisi Arasındaki Farklar

Birçok kişinin en büyük sıkıntı yaşadığı sorunlar arasında, varis yer almaktadır. Varis sorununa çözüm bulmak isteyen kişilerin; en kısa süre içerisinde tedavi yöntemlerine başvurması gerekmektedir. Varis tedavisi; sırasında kullanılan yöntemler, ameliyatlı yöntem ile ameliyatsız yöntemler olarak değişiklik gösterebilmektedir. Varis ameliyatı ile ameliyatsız varis tedavisi arasındaki farklar ise insanlar tarafından merak ediliyor. Varis ameliyatı ile ameliyatsız varis tedavisi arasındaki farklar şu şekildedir:

  • Varis ameliyatı sonrasında, iz kalmama gibi bir ihtimal yoktur. Bu izler genellikle kesik ve dikiş izleri şeklindedir. Fakat, ameliyatsız yöntemlerden sonra iz kalmaz.
  • Ameliyatsız yöntemler uygulandıktan sonra; aynı gün içerisinde ayağa kalkarak hayatınıza devam edebilirsiniz. Fakat ameliyatlı yöntem uygulandığı zaman doktorunuzun belirttiği süre boyunca istirahat etmeniz gerekir.
  • Ameliyatsız yöntemler; hijyenik klinik ortamında gerçekleştirilmektedir. Fakat ameliyat işlemi ameliyathane ortamında gerçekleştirilmesi gerekir.
  • Ameliyatlı yöntemde; anestezi uygulanması gerektiği için ek riskler de taşımaktadır. Fakat ameliyatsız tedavi yöntemlerinde, anestezi gerekmez ve bu yüzden risk taşımamaktadır.
  • Ameliyatlı tedavi yöntemi; belirli yaş aralıklarında gerçekleştirilebilmektedir. Ameliyatsız tedavi yöntemi ise, her yaş yapılabilmektedir.
  • Ameliyatsız tedavi yöntemi sırasında; şeker ve hipertansiyon gibi ek sağlık sorunları herhangi bir problem teşkil etmemektedir. Fakat ameliyatlı tedavi yönteminde, bu tarz rahatsızlıklar sorun teşkil eder.

Ameliyatsız tedavi yöntemleri nedir?

Klinik olarak sizlere ameliyatsız tedavi yöntemleri sunuyoruz. Bu yöntemler arasında sizlere; radyo frekans, lazer, köpük ve skleroterapi imkanlarını sunuyoruz. Tedavi yöntemlerinden hangisinin uygulanacağını belirleme evresinde; ilk olarak sunduğumuz ücretsiz muayene işleminden faydalanabilirsiniz. Uzman kadromuz sizlere hangi tedavi yönteminin uygun olduğuna karar vererek tedavi işlemine başlayabilirsiniz.

Lazer: Varis, tedavisinde lazer yöntemi sadece kılcal damarlarında kullanılan bir yöntemdir. Cilt üzerinden olacak şekilde uygulanmaktadır. Lazerle tedavi edileceği sırada amaç; genişleme görülen damarları yüksek ısı uygulayarak büzüştürmektir. Kısacası; bir çeşitli tahribat yaratmak olduğunu söyleyebiliriz. Fakat en başında da belirtmiş olduğumuz gibi, sadece kılcal damarların tedavisi evresinde sonuç vermektedir. Orta ve kalın olarak nitelendirilen damarlarda ise, yine kliniğimizde uygulamış olduğumuz radyo frekans ve köpük tedavisi kullanılmaktadır. Lazer teknolojisinin gelişmiş olması; varis gibi birçok hastalığın üzerinde olumlu sonuçlar doğurmuştur. Ameliyatlı olarak çözüm bulunan birçok rahatsızlık, bu şekilde ameliyatsız olarak tedavi edilmektedir.

Radyo Frekans: Bu tedavi yöntemi ülkemizde lazer ile tedavi yönteminden daha önce kullanılmaya başlamıştır. Teknolojiyle beraber gelişim gösteren radyo frekans yöntemleri ise; bu tedavi yönteminin yeniden tercih edilmesini sağlamıştır. Radyo frekans işlem yapılma evresine, neredeyse lazer ile aynı şekilde işlemektedir. Fakat asıl fark; işlem sırasında radyo dalgalarının kullanılıyor olmasıdır. Radyo frekans ile tedavi yönteminde; cihazdan gönderilmiş olan radyo dalgaları kişinin cildinin üzerinde ısınmaya başlar ve damarları tahrip eder. Orta ve kalın damarlarda, uygulanarak başarılı sonuçlar ortaya koymaktadır.

Sormak İstediğiniz Sorunuz Varmıydı ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.