Hemanjiom (Damar Beni) Tedavisi

Op. Dr. Mehet Ünal‘tan 2018’e kadar ücretsiz muayene fırsatından yararlanmak için sayfanın altındaki iletişim numaralarını aramanız yeterlidir.

Hemanjiom (Damar Beni) tedavisi için kliniğimizde kullanan yöntemler çağımıza en uygun modern ve ameliyatsız yöntemlerdir. Hemanjiom yeni doğan bebeklerin karşılaştığı ve ebeveynlerin üzüntüyle karşıladığı trajik bir vakadır. Damar beni olarak da adlandırılan bu vaka görüldüğü yerlerde şarap lekesine benzer bir kırmızılık oluşturur. İleri vakalarda büyüme eğilimi gösteren hemanjiomlar genellikle ağrı yapmaz.

Fakat başta estetik olarak kötü bir görüntüye neden olan hemanjiomlardan kurtulmak için alanında uzman olan bir hekime başvurmalısınız. Hemanjiom konusunda tecrübeli doktor ve yardımcı personel kadrosuyla hizmet vermekteyiz. Hemanjiomların bir kısmı ilerleyen zamanlarda kendiliğinden geçebilmektedir. Fakat büyük bir çoğunluğu tıbbı müdahale ile kontrol altına alınabilen hemanjiom tedavisi 3 farklı metot ile gerçekleşir. Bunlar;

  • Lazerle Hemanjiom Tedavisi
  • Radyo Frekans İle Hemanjiom Tedavisi
  • Skleroterapi İle Hemanjiom Tedavisi

Olarak başlıklar altında sıralanabilir. Tedavi yöntemine karar verebilmemiz için öncelikli olarak hastayı muayene etmemiz gerekir. Vaka incelendikten ve hekimlerimiz kendi araların istişare yaptıktan sonra en uygun yöntem belirlenecek ve uygulanacaktır. Burada önemli olan tedavi göreceğiniz kliniğin en iyi tercih olduğundan emin olmaktır. Bu bağlamda Fastmed kliniğimiz 20 yıllık deneyime sahip doktorları ile bir telefon kadar yakınınızdadır.

Bitkisel Hemanjiom Tedavisi Mümkün Mü?

Hemanjiom vakası ile karşılaşan ebeveynler üzüntü ile beraber büyük bir panik yaşamaktadır. İnternet gibi geniş bir mecrada araştırmaya koyulan hasta yakınlarının karşısına çıkan yanıltıcı bilgilerin başında bitkisel karışımlar geliyor. Bir damar hastalığı olan hemanjiomdan ameliyatsız ve üstelik oldukça ekonomik fiyatlarla kurtulabileceğiniz imajını çizen bu karışımların tedaviye hiçbir katkısı yoktur. Zaman kaybına neden olan bu karışımlar nedeni ile hemanjiom vakası ilerleme seyreder ve sancılı süreç uzamış olur. Bu nedenle hemanjiom tedavisinde başvuracağınız tek kurum özel klinik ve hastaneler olmalıdır. Bilgi alacağınız kişiler ise bu alanda tahsisini gerçekleştirmiş Kalp Damar Cerrahları olmalıdır.

Hemanjioma Hangi Bölüm Bakar?

Hemanjiom vakalarında bir genelleme yapacak olursak yeni doğan bebeklerde görülen bir hastalık olduğunu söyleyebiliriz. Hal böyle olunca bebeğindeki damar benlerini fark eden ailelerin hastanelerde başvuracakları bölüm olarak akıllarına Çocuk Hastalıklar Bölümü geliyor. Fakat hemanjiom damar hastalıkları arasında yer aldığından tedavisi bu bölümde değil Kalp ve Damar Cerrahisine aittir. Kliniğimizi arayarak randevu talep ettiğinizde ekip arkadaşlarımız sizi Kalp Damar Cerrahisine yönlendirecektir. Şehir dışından gelen ya da tedavi öncesinde fiyat bilgisi almak isteyen hastalarımız iletişim sayfamızda yer alan irtibat numarasına WhatsApp üzerinden resim gönderebilir, aklına takılan tüm sorulara yanıt bulabilir.

 

İstanbul Climed Nişantaşı (Şişli)

Adres: Halaskargazi Mahallesi, Rumeli Caddesi No:71/7 Şişli/İstanbul
Tel1: 0553 665 64 02
Tel2: 0232 421 11 11

İstanbul Bakırköy Medicine Arts

Adres Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. 25/1 BAKIRKÖY – İSTANBUL
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp:0533 031 22 99

Sormak İstediğiniz Sorunuz Varmıydı ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.