Ben Tedavisi

Ben tedavisi özellikle son dönemlerde hastalarımızın talep ettiği bir uygulama oldu. Yıllarca estetik olarak kendini rahatsız eden benleri ile yaşamak zorunda kalan hastalarımıza adeta umut olan modern tekniklerimiz sayesinde benlerinizden sonsuza kadar kurtulabiliyorsunuz. Birkaç dakikalık küçük bir operasyonu kapsayan bu uygulamalarda uzman hekimler ve işini severek yapan ekibi görev almaktadır.

Benler vücuttaki iyi huylu tümörlerdendir. Her yaşta ve her cinste görülür. Vücudun her yerinde türlü şekillerde ortaya çıkabilir. Kanserler çok hızlı büyür. Çok kısa zamanda metastaz yapar. Güneşe çok maruz kalanlarda, genetik yatkınlığı olanlarda sıktır. Benler cildin dış tabakasından kaynaklanır. Yüzeysel olduklarından kolayca alınabilir. Alınmadıkları takdirde gittikçe büyürler. Estetik yönden kötü bir görünüm oluştururlar. Bu nedenle benler ne kadar erken alınırsa o kadar iyidir. Özellikle çocuklarda görülen damar benlerinde (hemanjiom) bu büyüme daha çabuk olur.

Benlerin Belirgin Özellikleri

Vücuttaki benler çok çeşitli büyüklükte, şekilde ve renkte olabilir. Benin rengi koyulaştıkça ve büyümesi fazlaysa, şekli değişmekte ise erkenden alınmalı ve biyopsi yapılmalıdır.

Et benleri kadınlarda daha sıktır. Boyun bölgesinde daha sık görülür. Ciltten kabarık olan benlerde kanserleşme riski yoktur. Fakat kişilerin fazla oynaması nedeniyle sık enfekte olurlar ve kanarlar. Bu tür benler radyofrekans denen buharlaştırma yöntemi ile çok kolay tedavi edilebilir.

Bazı benlerin üzerinde kıllar vardır. Erkeklerde daha sıktır. Bir benin üzerinde kıl olmasının hiçbir anlamı yoktur. Bunların kılsız benlerden hiçbir farkı yoktur. Estetik olarak kötü görülebilir. Bunlarda da radyofrekans veya kıl köklerine zarar veren lazer tedavisi uygulanabilir.

Damar benleri (hemanjiomlar) %99 doğuştandır. Erkenden tedavi edilmezse çok büyük hacimlere ulaşabilir. Anne babaların bu yönden dikkatli olması gerekir. Hemanjiom tedavisi damar cerrahisinin de (lazer, köpük) ameliyatsız tedavi edilebilmektedir.

Ben tedavisi için iki sebep bulunmaktadır. Özellikle yüz bölgesinde meydana gelen benlerin estetik bozulmalara neden olması. İkincisi ise benlerin ilerleyen zamanlarda kansere dönüşmesidir. Rengi, boyutu ve bulunduğu yer fark etmeksizin kliniğimizde yok edilen ben tedavisinde radyo frekansla ben tedavisi kullanılır. Göz kenarı, kaş ve saç dipleri gibi zor yerlerde meydana gelen benlerinizi büyük bir ustalıkla tedavi eden doktorlarımız alanında uzun yıllar deneyime sahiptir. Hızlı ve güvenilir bir hizmet almak istiyor iseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ben Tedavi Yöntemleri

Ben tedavisinde 2 yöntem vardır. Kanser olduğunu düşünmediğimiz vakalarda ameliyatsız yöntemler tercih edilir. Bunlar lazer, radyofrekans (buharlaştırma),krioterapigibi yöntemlerdir. Lazer tedavisi özellikle ciltten kabarık olmayan benlerde uygulanır. Bunda lazer yardımıyla ısı enerjisi ile cildin üst tabakası alınır. Dezavantaj hastanın birkaç seans tedaviye gelmesidir. Bazen de başarılı olunmayabilir.

Radyofrekans İle Ben Tedavisi

Radyofrekans ( buharlaştırma) en çok uygulanan yöntemlerden biridir. Bunda cihaz radyo dalgaları ile çalışır. Yüzeysel ve kabarık tüm benlerde uygulanabilir. İşlem genelde lokal anestezi altında yapıldığından hasta herhangi bir ağrı duymaz. İşlem sonrasında hastada hafta içinde o bölgede bir kabuklanma olur ve kabuk düşer. Yerinde bir kırmızılık olur. 2-3 ay içinde de o bölge normal cilt rengine döner.

Ameliyatsız ben tedavisi radyo frekans yöntemi ile 23 yıldan bu yana kliniğimizde uygulanmaktadır. Radyo frekans tekniği hastalara şuan yabancı gelse de geçmişi çok uzun yıllara dayanır. Ameliyatsız ben tedavisinde önemli olan bazı unsurlar vardır. Bunlar; alanında uzman hekim, steril bir klinik ortamı ve işini özveri ile yapan başarılı bir ekip. Her birine sahip olan Fastmed kliniğimizde ameliyatsız ben tedavisi aşamalarını sıralamak istiyoruz. İşte radyo frekans ile ben aldırma tekniği;

 • Beninizin türü, bulunduğu yer ya da rengi ne olursa olsun etkili olan radyo frekans cihazı iğneleri değiştirilerek hazır hale getirilir.
 • Cihazdan beninizin üzerine gönderdiğimiz radyo dalgaları bölgede tahribasyona neden olarak buharlaşmasını ve yok olmasını sağlar.
 • Cilt dokusuna zarar vermeyen bu teknikte kullandığımız lokal anestezi hastayı etkilemeyeceğinden gündelik yaşamına dönmesinde bir sakınca yoktur.
 • Radyo frekans tekniğinde iş gücü kaybı yaşanmaz. Hasta neşter gibi kesici aletler kullanılmadığından işlem sırasında herhangi bir endişe duymaz.

Ben tedavisinde gelinen son aşama olan radyo frekans tekniği için başvuracağınız kurum çok önemlidir. Güvenilir, garantili hizmet sunan kurumlar ile iletişime geçerek yıllarca sizi rahatsız eden benlerinizden hiçbir iz kalmadan kurtulabilirsiniz.

Krioterapi (Dondurma) Yöntemi

Krioterapi(dondurma) günümüzde az başvurulan bir yöntemdir. Uygulanan soğuk tedavisi beni dondurarak çürümesine yol açmaktadır. Her vakada başarılı sonuç alınmayabilir. Ayrıca vakaların bir kısmında benin olduğu yerde bir çukurluk oluşmaktadır.

Kanserleşme eğilimi olduğu düşünülen veya kanserli benler cerrahi olarak alınır. Önce lokal anestezi yapılır. Sonra benin çevresinde 0.5cm’lik normal cilt kalacak şekilde eliptik çıkarılır. Çıkan parça patolojiye gönderilir. Patoloji raporu melanom gelirse ileri tedavilere geçilir. İyi huylu olduğu düşünülen benlerde cerrahi tedavi uygun bir tedavi değildir. Fazla miktarda iz kalır ve bu izler kalıcıdır.

Bitkisel Yöntemlerle Ben Tedavisi Mümkün mü?

Benlerin bir takım bitkisel yöntemlerle tedavi edilmesi çok yanlıştır. Bunların içindeki maddeler ciltte ciddi yanıklar oluşturur. Bu yanıkların iyileşmesinden sonra oluşan skar dokusu ciddi estetik problemlere yol açar.

İyi huylu benlerin cerrahi olarak veya crio (dondurma) yöntemi ile alınmasında ciddi anlamda iz kalır. Bu düz bir dikiş izinden bir çukurluğa kadar değişik derecelerde olabilir. Günümüzde radyofrekans (buharlaştırma) yöntemi ile iz kalma olasılığı minimuma inmiştir. Benlerin alınmasından sonra kırmızılık döneminin bitmesiyle görülen hafif çukurluk vücut tarafından doldurulmaktadır. Diğer bir avantajlı yanı hasta benleri aldırdığının ertesi günü banyosunu yapabilmektedir.

Benlerin alınması kansere yol açmaz. Kanserleşme eğilimi olan benler ve kendisi kanser olan benler zaten muayene eden doktor tarafından fark edilir. Kuşkulanılan vakalarda biyopsi alındıktan sonra işlem yapılır.

Ben Aldırma Ücretleri

Ben aldırma işlemimiz modern teknikler ile acısız ve leke kalmadan alınabilmektedir. Peki bu hizmetin maliyeti nedir diye sorduğunuzu duyar gibi oluyoruz. Aklınıza takılan soruları sormak ve operasyon öncesinde beninizi kontrol ettirmek için sunduğumuz muayene hizmetinden faydalanabilirsiniz. Fastmed kliniğimiz haftanın 6 günü hizmet vermektedir.

Randevu ve İletişim

Op. Dr. Mehet Ünal

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar

Nişantaşı (Şişli)

Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mahallesi, Rumeli Caddesi No:71/7 Şişli/İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
Tel2: 0212 232 99 24
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52

İstanbul Bakırköy

Tel: 0212 573 50 75
Tel2: 0212 573 45 44
GSM & WhatsApp:0533 031 22 99

Soru ve Cevaplar

 1. 2 adet normal ebatta ben aldircaktim kesin fiyat ögrenebilirmiyim

 2. Doğuştan bacağimda ve yukarısında yani cinsel bölgeye kadar doğum lekesi var ve baya belli oluyor bunun geçmesi mümkün mü

  • Geçmiş olsun, Bir fotoğraf göndermeniz veya muayeneye gelmeniz gerekiyor.
   Aşağıdaki whatsapp numaramıza atabilirsiniz.

   FastMed İzmir Kliniği
   Adres: Atatürk Caddesi No:384/10 Alsancak İzmir
   Tel: 0232 421 11 11
   Tel2: 0232 229 00 25
   GSM & WhatsApp: 0533 963 54 45

 3. ben de 3 tane ben var 2 si anlımda birisi elmacı kemiğinin üzerinde 3üde nokta halinde kesin fiyat öğrenebilirmiyim

 4. Merhaba benlerim biraz büyük çukurlaşma olur mu iz kalır mı acaba ? 

  • Merhaba geçmiş olsun Ayşen hanım, Benlerin büyüklüğünden ziyade derinliği önemli. İz konusunda görmek gerekir. Bize fotoğraf atarsanız whatsapp’tan veya müsait zamanda muayeneye gelirseniz net bir şey söyleyebiliriz. Randevu alabilirsiniz.

   FastMed İzmir Kliniği
   Adres: Atatürk Caddesi No:384/10 Alsancak İzmir
   Tel: 0232 421 11 11
   Tel2: 0232 229 00 25
   GSM & WhatsApp: 0533 963 54 45

 5. Benim gözümün kenarında 2 adet ben var alınırken bir sorun olur mu? İz kalır mı?

  • Merhaba, Benlerde en hızlı ve kesin yöntem olan radyo-frekans (buharlaştırma) yöntemini kullanıyoruz. Göze zararı olmaz. Benin derinliğine bağlı olarak belli belirsiz bir çukurluk olabilir. Ancak doku kendini 2-4 hafta içinde yenileyecektir. Tekrardan geçmiş olsun.

 6. Makatta et benim bunun kanser olma riski var mıdır patolojiye bu tarz şeyleri gönderiyor musunuz??

  • Merhaba geçmiş olsun, Kuşkulandığımız her vakayı patolojiye gönderiyoruz. Randevuya bekliyoruz sizi de inceledikten sonra beni ne yapılacağına karar verilir. Ona göre yönlendiririz.

   FastMed İzmir Kliniği
   Adres: Atatürk Caddesi No:384/10 Alsancak İzmir
   Tel: 0232 421 11 11
   Tel2: 0232 229 00 25
   GSM & WhatsApp: 0533 963 54 45

 7. İyi günler hocam. Ben aldırdıktan sonra benlerimde bir artış olur mu? Yani benlerim fazlalaşır mı ?

 8. Merhabalar hocam , ben aldırmak istiyorum yüzeysel yüzde 10 dan fazla benim var .Nasıl bir işlem uyguluyorsunuz ve iz kalıyor mu ?

  • Geçmiş olsun, Benlerde radyo-frekans yöntemi uygulamaktayız. Yüzeysel benlerde iz kalma olasılığı yoktur. Muayene etmek lazım, aşağıdaki iletişim numaralarından randevu alabilir, whatsapp numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz. Selamlar,

   Adres: Atatürk Caddesi No:384/10 Alsancak İzmir
   Tel: 0232 421 11 11
   Tel2: 0232 229 00 25
   GSM & WhatsApp: 0533 963 54 45

 9. Dudak kenarinda kucuk kahverengi ben var. Bu kahverengi yuzeysel benlerde radyofrekans yontemi uygulaniyormu uygulaniyorsa iz kalirmi bilgilendiriseniz sevinirim Tesekkurler …

  • Merhaba, Her tür bende radyo frekans yöntemini uygulayabiliyoruz. İz kalması benin derinliğine bağlı bir olay. Görmeden birşey söylemek mümkün değil, bize whatsapp üzerinden fotoğraf atarsanız inceleyip dönüş yapabilirim. Tekrardan geçmiş olsun.

 10. Merhaba ,ensemde 1 cm den büyük koyu renkli ve düzensiz benim mevcut hocam alınırsa herhangi bir risk taşır mı ? Çevremdeki insanlar beni korkutuyorlar kanser olabilme riskin var diye yardımcı olursanız sevinirim …

  • Merhaba muayene sonrası detaylı bilgi verebilirim ancak, büyük ve kenarları düzensiz benleri alındıktan sonra patolojiye gönderiyoruz. Sonuç olumsuz veya kuşkulu gelirse yeniden cerrahi olarak alıyoruz. İyi huylu gelirse yaptığımız işlemle olay bitiyor.

 11. merhaba göz kapağımın üstünde ten rengime yakın et beni var bu alınabilir mi? ücret bilgisi verebilir misiniz

 12. hocam eşim 6 aylık hamile dudağının üstünde kırmızı renkli et beni var .Bunu aldırabilir miyiz çocuk için bir sakıncası var mıdır ?

 13. selam hocam daha önce yüzümde ben alınmıştı gerçekten hiçbir iz kalmadı çok memnun kaldım ve şimdi de saçımın içinde 2-3 tane et beni var , saçlarımı tararken problem oluyor alınırken saçıma zarar gelir mi?

 14. Merhaba , Yüzümde Oldukca Küçük Ama Bir Hayli Fazla Benler Var , Bunları Aldırmak İstiyorum Ama Bütçesi Cok Fazla Tutuyor , Sizinde Yapabileciginiz Bir Şeyler Varmı ? Eger Varsa Yarın Muaneye Gelmek İstiyorum Ve ümkün Olursa Hemen Aldırmak

 15. Hocam merhaba…35 yaşındayım doğuştan yüzümde şarap lekeside denen doğum lekesi var..bununda tedavisi varmı yardımcı olursanız çok memnun olurum şimdiden teşekkür ederim

  • Op. Dr. Mehet Ünal
   Salı 10 Ekim 2017, 1:15 pm

   Evet tedavisini yapmaktayım bir hemanjiom türüdür. İletşim numaralarından randevu alırsanız tedaviyi muayeneden sonra gerçekleştirebiliriz.

 16. Mrb hocam penis te olan et benleri ni alabiliyormusunuz ücreti nasıl olur hangi bölüme gelmem gerekiyo

 17. Merhaba benim iğne ve hastane korkum aşırı fazla o yüzden aldırmaktan çok korkuyorum uyuşturma nasıl yapılıyor benim et benim var  boynumda boyut olarak biraz büyük boyundan mı iğne yapılıyor 😩😮

  • Op. Dr. Özgür Çiftçi
   Çarşamba 18 Ekim 2017, 8:47 am

   Önce lokal soğutma şeklinde bir anestezi uyguluyoruz. Sonra insülin iğnesiyle uyuşturuyoruz. Merak etmeyin. Birşey duymazsınız

 18. Selamlar , Benim Yüz Kısmımda Oldukca Ben Var Bunları Aldırmak İstiyorum Acaba SGK’Lı lara İndirim Durumu Söz Konusumu ?

  • Op. Dr. Özgür Çiftçi
   Cumartesi 18 Kasım 2017, 8:25 am

   Muayene ettikten sonra konuşalım. Muayenelerimiz ücretsizdir. Aşağıdaki numaralarda bize ulaşabilirsin.
   FastMed İzmir Kliniği
   Adres: Atatürk Caddesi No:384/10 Alsancak İzmir
   Tel: 0232 421 11 11
   Tel2: 0232 229 00 25
   GSM & WhatsApp: 0533 963 54 45

Sormak İstediğiniz Sorunuz Varmıydı ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.